گلاب
خانه / نهال گل / قیمت فروش نهال گل محمدی در سال ۱۴۰۰

قیمت فروش نهال گل محمدی در سال ۱۴۰۰

فروش نهال گل محمدی در نمونه عمده در سال ۱۴۰۰ با قیمت بسیار مناسبی در حال انجام است از اینرو متقاضیان می توانند با ثبت درخواست خود در مراکز اصلی فروش، مرغوب ترین نمونه نهال ها را با قیمت منصفانه ای خریداری نمایند.

نهال گل محمدی

نهال گل محمدی کاشان

نهال گل محمدی کاشان یکی از بهترین و باکیفیت ترین نمونه های نهال به شمار می آید به همین دلیل به عنوان بهترین نمونه برای تولید انواع نمونه های گلاب و همچنین اسانس گیری به شمار می آید. به همین دلیل اکثر واحد های تولید کننده محصولات مذکور برای تامین گل محمدی مورد نیاز خود نهال های کاشان را خریداری می کنند.

نهال گل محمدی نمونه های مختلفی دارد که عبارتند از نهال ریشه لخت و نهال های قرار گرفته در خاک یا نهال های گلدانی، نهال های ریشه لخت به این صورت اند که ریشه آن ها درون خاک نیست و نهال را از خاک جدا و در زمینه اصلی پرورش می دهند.

هنگام خرید نهال باید دقت نمود نهال هایی خریداری شوند که کاملا تمیز و مرغوب بوده و اصلاح شده باشند.

علاوه بر این در هنگام کاشت نهال ها باید از مشاورانی که تخصص لازم در زمینه کاشت گل را دارند کمک گرفت تا کاشت نهال ها به شیوه های درست انجام شود و بتوان از آن ها بهره برداری نمود.

برای داشتن زمینه هایی از هزاران هکتار گل محمدی باید نمونه های با کیفیتی از این نمونه گل را خریداری نموده و سپس با کاشت و مراقبت از آن ها به شیوه ای صحیح به این نتیجه دست یافت.

نهال گل محمدی کاشان از آنجا که کاملا با کیفیت و در نمونه ی درجه یک است طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که فصل های خرید و فروش نهال گل محمدی از اواخر آذر تا آواخر فروردین به شمار می آید.

مراکز فروش نهال گل

فروش نهال گل محمدی از مراکز اصلی به کلیه ی نقاط کشور در نمونه های ریشه دار، هرس شده که از کیفیت بالایی برخوردارند انجام می شود. گفتنی است که پس از ثبت سفارشات خرید از طرف مشتری نهال های گل محمدی در بسته بندی هایی مناسب قرار گرفته و به طور مستقیم به دست متقاضی می رسد در این صورت امکان اینکه بار به صورت کاملا سالم تحویل داده شود بسیار بالاست.

نهال گل در سه نمونه گلدانی، قلمی ریشه دار و قلمی بدون ریشه به فروش می رسند که متقاضیان با توجه به نوع روش کاشت و آبیاری نمونه دلخواه خود را خریداری می کنند.

نهال قلمی بدون ریشه

برای پرورش گل محمدی به صورت آبیاری این نمونه نهال ها بسیار مناسب اند زیرا همزمان با اینکه درصد سبز شدن آن بسیار بالاست قیمت مناسبی را به همراه دارد.

قلمه ریشه دار نهال گل محمدی

برای پرورش به صورت دیمی محصول که نیازی به آبیاری پایینی دارد این نمونه نهال بسیار مناسب بوده و درصد رویش و سبز شدن آن زیاد است. گفتنی است که این نمونه قلمه برای پرورش به صورت آبیاری نیز مناسب است اما از آنجا که قیمت خرید بالاتری از نمونه بدون ریشه دارد اصولا فقط برای کشت دیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

نهال گل محمدی گلدانی

مناسب ترین نمونه نهال، نهال های گلدانی گل محمدی هستند که رشدی یک تا دو ساله دارند. این نمونه نهال ها برای ایجاد گلستانی از گل های محمدی بسیار مناسب بوده و کاشت آن ها راحت تر از سایر نمونه ها می باشد. نهال گلدانی گل محمدی در صورت کشت به صورت آبیاری شده رشد بسیار سریعی خواهند داشت در حالی که در نمونه ی دیمی به صورت کند تری رشد می کنند.

نهال بدون خار گل محمدی

نهال بدون خار گل محمدی برای کشت در مناطق کم آب بسیار مناسب بوده و به سود آوری و درآمد زایی مسئول این نمونه واحد ها کمک می کند. نهال گل محمدی بدون خار حداقل هر ۴۰ روز یکبار نیاز به آبیاری دارد.

این نمونه نهال به راحتی قابلیت کشت در نواحی کوهپایه ای و سنگلاخی را دارا می باشد.

از ویژگی های نهال گل محمدی بدون خار می توان به مقاومت بالایی که در برابر سرما، خشکی و شوری دارد اشاره نمود، گل های محمدی به دست آمده از این نهال ها رشدی کاملا استاندارد داشته و عطر دلنشین و اسانس های بی نظیری دارند.

نهال گل محمدی

نهال گل محمدی کشت بافتی ایران

نهال گل محمدی کشت بافتی یکی از نمونه های پرطرفدار نهال در ایران به شمار می آید. در ایران به دلیل وجود متخصصان آزمایشگاهی دارای استعداد بالا در جهان برای اولین بار توانستند باغی از گل محمدی را پرورش دهند که نهال های آن به صورت کشت بافتی تولید شده اند.

برای اطلاع از روند تولید گل محمدی کشت بافتی در واحد تولیدی کافی است که اطالاعات مطرح شده در ادامه را مطاله نمود:

 • ابتدا گل محمدی در آزمایشگاه ها تکثیر می گردد.
 • بعد آن ها گل ها را به واحد سازگاری انتقال می دهند که پس از به دست آوردن ریشه ی مناسب به واحد مربوطه انتقال می یابد.
 • گل محمدی را از مرحله ی سازگاری به کیسه های گلدانی انتقال می دهند.
 • رشد تعداد برگ ها و طولی پایه ها به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرد. 
 • وقتی ریشه ها چندین برابر بیشتر از طول شاخه رشد کردند آماده برای کشت می شود.

استفاده از گل های محمدی قلمه و پاجوش برای تولید مزرعه معایبی دارد که می توان با جایگزرین کردن نمونه های کشت بافتی این معایب را از بین برد.

از جمله معایب کشت قلمه یا پاجوش این است که:

 • انتقال آلودگی ها
 • عدم تناسب نهال های گل
 • عدم توانایی در کنترل تولید اسانس
 • ظرفیت محدود تولید

این درحالی است که استفاده از نهال های کشت بافتی موجب می شود:

 • افزایش ظریفت و توان تولید
 • قابلیت جدا سازی در نمونه های خوراکی و غیر خوراکی
 • یکسانی و تناسب پایه های گل موجود در گلستان
 • منابسب برای کشت های دیمی دارای آبیاری پایین
 • برخوداری از یارانه دولتی
 • سازگار با شرایط منطقه ای گوناگون

درصد سبز شدن نهال های گل محمدی

سبز شدن نهال گل محمدی در شرایط متفاوت دارای درصد یکسان نیستند به طور مثال سبز شدن گل محمدی در کشت های آبی حدود ۹۹ تا ۱۰۰ درصد است.

ولی در کشت های دیم که وابستگی شدیدی به میزان بارندگی در سال دارند بیشتر از ۸۵ درصد می باشد.

این نکته نیز بسیار مهم است که زمان کشت هرچه زودتر باشد احتمال اینکه گل ها رشد بهتری داشته باشند بالاتر است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش: مهندس غلامی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09135775237
آدرس کانال: golabgiran_ir@
پست الکترونیکی: golabgiran@yahoo.com